NAZLI GAZETESİ Haber Sitesi, Nazilli ve Çevresinden Haberler - DEMİREL, NAZİLLİ'DE DUALARLA ANILDI.
Işıklar inciri Avrupa’ya açılıyor
Susam Hasadı Başladı
Karacasu'da  “Kadınım Güçlüyüm, Yarınlara Umutla Bakıyorum” projesi başlatıldı.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DEMİREL, NAZİLLİ'DE DUALARLA ANILDI.

DEMİREL, NAZİLLİ'DE DUALARLA ANILDI.
Cumhuriyet tarihinin en önemli isimlerinden biri olan, 9. Cumhurbaşkanı ve 12. Başbakanı Süleyman Demirel, vefatının 6. yılında Nazilli Belediye Meydanı’nda dualarla anıldı.
17.06.2021 / 15:48


Cumhuriyet tarihinin en önemli isimlerinden biri olan, 9. Cumhurbaşkanı ve 12. Başbakanı Süleyman Demirel, vefatının 6. yılında Nazilli Belediye Meydanı’nda dualarla anıldı.Tavuk pilav hayrı programına Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, DP Aydın İl Başkanı Serhat Emanet, İYİ Parti Aydın İl Başkan Yardımcısı Durmuş Kural, DEVA Partisi Aydın İl Başkanı Hakan Çağlar Erürker, CHP Nazilli eski İlçe Başkanı Serkan Sevim, DP Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Uysal, DEVA Partisi Nazilli İlçe Başkanı Mehmet Yaşar Öztekin, Memleket Partisi Nazilli İlçe Başkanı Ali Çetinkaya, muhtarlar, meclis üyeleri, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.DP Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Uysal, burada yaptığı açıklamada, Demirel'i saygı ve rahmetle andıklarını söyledi.“Kalplerimize gömdük”Demirel’in büyük bir devlet adamı olduğunu ifade eden Uysal, “Bugün burada Anadolu’nun susuz topraklarını suyla kavuşturan, köylere elektrik hizmeti götüren, sanayi devrimi yapan, fabrikalar açan barajlar inşa eden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i rahmetle anıyoruz. Kendisi toprağa değil, kalplerimize gömülmüştür” dedi.“Allah kendisinden razı olsun”Başkan Özcan, Demirel’in Türk Devleti ve toplumuna büyük değerler kattığını belirterek, “Bugün büyük devlet adamı 9. Cumhurbaşkanı ve 12. Başbakanı Süleyman Demirel’i anıyor olmanın kıvancını yaşıyoruz. Türk siyasetindeki birçok kaotik dönem içerisinde demokrasiye uygun şekilde mücadelesini vermiş ve bundan da başarılı olmuş bir devlet büyüğümüzdü. Allah kendisinden razı olsun. İnşallah onlar gibi bu vatana faydalı olmak bize de nasip olur” diye konuştu.“Nazilli’de siyaset arenası hareketli”Demirel’in “Siyaseti Aydın’da, masterını da Nazilli yapacaksın” sözünü hatırlatan Başkan Özcan,  Nazilli siyasetinin zorluğuna dikkat çekti.

Başkan Özcan, ”Nazilli çok değerli siyasetçiler yetiştirmiş bir memleket. Biliyorsunuz şu anda 5 ilçe başkanı da Nazilli’mizden. Bu da siyaset arenasının ne kadar hareketli olduğunu gösteriyor. İnşallah değerli siyasetçilerimiz Nazilli’mize hizmet getirme noktasında birlik ve beraberlik içerisinde çalışır ve ilçemizi güzel yarınlara taşırız” ifadelerine yer verdi.“Nazilli’de siyaset arenası hareketli”Demirel’in “Siyaseti Aydın’da, masterını da Nazilli yapacaksın” sözünü hatırlatan Başkan Özcan,  Nazilli siyasetinin zorluğuna dikkat çekti.

Başkan Özcan, ”Nazilli çok değerli siyasetçiler yetiştirmiş bir memleket. Biliyorsunuz şu anda 5 ilçe başkanı da Nazilli’mizden. Bu da siyaset arenasının ne kadar hareketli olduğunu gösteriyor. İnşallah değerli siyasetçilerimiz Nazilli’mize hizmet getirme noktasında birlik ve beraberlik içerisinde çalışır ve ilçemizi güzel yarınlara taşırız” ifadelerine yer verdi.


Bu haber toplam 88 defa okundu


YAZARLAR