NAZLI GAZETESİ Haber Sitesi, Nazilli ve Çevresinden Haberler - Güzelköy’de keşkek geleneği sürdürüldü ardından ‘yağmur duası’ yapıldı
LATMOS DAĞLARINI KİM KORUYACAK
Nazilli’de bayanlara KADES uygulamaları anlatıldı.
AYDIN BASIN TARİHİ KİTAPLAŞIYOR

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Güzelköy’de keşkek geleneği sürdürüldü ardından ‘yağmur duası’ yapıldı

Güzelköy’de keşkek geleneği sürdürüldü ardından ‘yağmur duası’ yapıldı
Aydın'ın Nazilli ilçesine bağlı Güzelköy Mahallesi sakinleri, geleneksel keşkek hayrı etkinliğini sürdürdü. Vatandaşlar, yeterli yağış olmaması nedeniyle yağmur duasına çıktı.
09.10.2021 / 14:00


Güzelköy Mahallesi sakinleri, pandemi nedeniyle 2 yıldır gerçekleştirilemeyen geleneksel keşkek hayrını bugün düzenlenen etkinlikle gerçekleştirdi. Bölgede yaşanan şiddetli kuraklık nedeniyle zor bir dönemden geçen çiftçiler, yağmur duası için bir araya geldi.Bereketli yağmurların bir an önce yağması için eller semaya yükseldi. Duanın ardından katılımcılara keşkek ikram edildi.Gerçekleştirilen etkinliğe, Nazilli İlçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Mahalle Muhtarı İbrahim Irmak, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.Etkinliğin ardından konuşan Mahalle Muhtarı İbrahim Irmak, “Bugün gerçekleştirdiğimiz keşkek hayrı, köyümüzde yıllardır düzenli bir şekilde imece usulü yapılan bir uygulamadır. 2 yıldır salgın hastalık şartları sebebiyle gerçekleştirilemeyen bu hayrı muhtarlığımızca bugün yapmayı uygun bulduk. Bölgemizde ve ülkemizde bu sene yaşanan şiddetli kuraklık sebebiyle, bölgemiz ve köyümüz zor dönemlerden geçmektedir. Bu sebeple, köy halkı olarak, yağmur duasına çıktık. Bu hayrın gerçekleşmesine vesile olan, 7’den 70‘e tüm vatandaşlarımızdan, devlet büyüklerimizden Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.


Bu haber toplam 37 defa okundu


YAZARLAR