NAZLI GAZETESİ Haber Sitesi, Nazilli ve Çevresinden Haberler - Didim Şairler Şiir Şöleni Sona Erdi
NAZİLLİ'DE OSMANLI ÇEŞMESİNDEN ŞERBET AKTI
NAZİLLİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BANKA PROMOSYON İHALESİNİ YAPI KREDİ BANKASI KAZANDI.
KARACASU'DA HASTANE GEÇİCİ YERİNE TAŞINDI.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Didim Şairler Şiir Şöleni Sona Erdi

Didim Şairler Şiir Şöleni Sona Erdi
Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği’nce Didim’de düzenlenen 13. Şairler Şiir Şöleni sona erdi.
14.09.2021 / 12:57


Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği’nce Didim’de düzenlenen 13. Şairler Şiir Şöleni sona erdi. 

Türkiye’den ve Yurt dışından gelen şairler 13. kez buluştu. 92 şairin katıldığı şölen, Grand Didyma Oteli’nde gerçekleşti. 

9 Eylül günü başlayan şölenin ilk gecesi, Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz’ün açılış konuşmasıyla başladı. Öksüz, konuşmasında; “Türkiye’den ve Yurt dışından katılan şair arkadaşlarımızla Didim’de 13. kez buluşmaktan çok mutluyum. Sizleri İlçemizde ağırlamaktan, sizlerle kucaklaşmaktan, hasret gidermekten gerçekten bizim için büyük bir gurur oldu. 2020 yılına pandemi nedeniyle buluşamamıştık, inşallah önümüzdeki yıl da ya tamamen biter yada çok azalırsa 14.sünü gerçekleştirmek nasip olur.” ifadelerine yer verdi.

İlk gecenin sunuculuğunu Ispartalı Şair Müjgan Kılınç, ikinci gecenin sunuculuğunu İzmirli Şair Hamiye Dimoğlu Çınar, üçüncü gecenin sunuculuğunu İstanbullu Şair Salih Aydoğdu gerçekleştirdi. Şölene aynı zamanda Didim’de oturan ve Didim Sanat Platformunun üyesi olan şairler de destek verdi. 

Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş ise Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz’e Türk kültürüne verdiği katkılardan ve başarılarından dolayı bir plaket takdim etti.

Şairler, 12 Eylül Pazar günü sabah kahvaltısından sonra 2022 yılında tekrar buluşmak ümidiyle vedalaşarak birbirlerinden ayrıldı.


Bu haber toplam 53 defa okundu


YAZARLAR