NAZLI GAZETESİ Haber Sitesi, Nazilli ve Çevresinden Haberler - 30 Ağustos Zafer Bayramı Nazilli’de kutlandı
NAZİLLİ'DE OSMANLI ÇEŞMESİNDEN ŞERBET AKTI
NAZİLLİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BANKA PROMOSYON İHALESİNİ YAPI KREDİ BANKASI KAZANDI.
KARACASU'DA HASTANE GEÇİCİ YERİNE TAŞINDI.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

30 Ağustos Zafer Bayramı Nazilli’de kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı Nazilli’de kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü, milli mücadelenin önemli şehirlerinden Nazilli’de resmi törenle kutlandı.
30.08.2021 / 16:05


Türk milletinin kurtuluşunun simgesi 30 Ağustos Zafer Bayramı Nazilli’de resmi törenle kutlandı. İstasyon Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumu ile başlayan bayramın 99. yılı kutlamalarına Kaymakam Sedat Sırrı Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Semih Özkütükçü, Emniyet Müdürü Korhan Özmenlikan, siyasi partilerin ilçe başkanları, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi üyeleri, kurum ve kuruluşların müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından ardından Türk Silahlı Kuvvetleri adına Personel Asteğmen Muhammet Hamdi Akın, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.Öğrenciler Selahattin Efe Çakan ve Elif Nur Çıplak’ın şiir okuma etkinliği ile program sona erdi.


Törenin ardından gerçekleştirilen tebrikat töreninde, Sedat Sırrı Arısoy makamında bayram tebriklerini kabul etti.“MİLLETİMİZİN TARİHİNDE ZAFERLER ÇOK ÖNEMLİDİR”
Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Nazilli’de zaferin 99. yıldönümünü kutlamanın sevinci içerisinde olduklarını kaydeden Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy, “Vatanımıza milletimize hayırlı olsun. Milletimizin tarihinde zaferler çok önemlidir. Bağımsızlığa giden yolda en büyük zafer olan 30 Ağustos’ta bu anlamda çok önemli. Geçmişten aldığımız güç ve kudretle geleceğe güvenle bakıyoruz. Ekonomik, sosyal alandaki zaferlerimizle bunu taçlandırarak, büyük önderin bize hedef kıldığı muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.Bu haber toplam 36 defa okundu


YAZARLAR