NAZLI GAZETESİ Haber Sitesi, Nazilli ve Çevresinden Haberler - Ayağı Kopan Leylek, Yaşam Hakkına Saygılı Muhtar Sayesinde Tedaviye Alındı
Işıklar inciri Avrupa’ya açılıyor
Susam Hasadı Başladı
Karacasu'da  “Kadınım Güçlüyüm, Yarınlara Umutla Bakıyorum” projesi başlatıldı.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ayağı Kopan Leylek, Yaşam Hakkına Saygılı Muhtar Sayesinde Tedaviye Alındı

Ayağı Kopan Leylek, Yaşam Hakkına Saygılı Muhtar Sayesinde Tedaviye Alındı
Nazilli – Uzunçam Köyü muhtarı Necdet Gören‘in köyde bulduğu ayağı kopuk yetişkin leylek, Nazilli Hayvanseverler Derneği‘ne ulaşması sonucu kliniğe alındı. Veteriner kliniğine alınarak ilk müdahalesi yapılan leyleğin kopan ayağının, muhtemel plastik ipe dolanarak koptuğu düşünülüyor.
01.08.2021 / 14:18


Leyleğin genel durumuyla ilgili teşhis yapan Naz- Vet Veteriner Kliniği Hekimi Ferhat Kocabaş“Eklem yerinin altından kangren olmak suretiyle kopan ayak halen daha iltihaplı. İltihap tedavisini uyguladıktan sonra gerekli tedaviyi yaparak yaşamına devam edebileceği bir protez üstünde uğraşacağız” dedi.İnsanın Atıkları, Doğaya ve Hayvanlara Zarar VeriyorNazilli Hayvanseverler Derneği’nden yapılan açıklamada, “Leyleğe karşı duyarsız kalmayarak bizlere ulaştıran muhtarınıza teşekkür ederiz, veteriner hekimimiz bu konuda çok hassas ve gereğini yapmak için bizler de elimizden geleni yapacağız. Konu ile ilgili olarak Aydın Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Müdürü Egemen İşcan’a de bilgi verdik, onlar da hayırlı haberlerimizi bekliyorlar. Yaşam hakkı hepimiz için. Bu canlılara en büyük faydayı da, zararı da yine biz yapıyoruz. Çevreye attığımız atıkların sonucunu yine doğa çekiyor lütfen daha dikkatli davranalım” denildi.


Bu haber toplam 41 defa okundu


YAZARLAR