NAZLI GAZETESİ Haber Sitesi, Nazilli ve Çevresinden Haberler - NAZİLLİ CHP OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ 3 TEMMUZ'DA
NAZİLLİ'DE OSMANLI ÇEŞMESİNDEN ŞERBET AKTI
NAZİLLİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BANKA PROMOSYON İHALESİNİ YAPI KREDİ BANKASI KAZANDI.
KARACASU'DA HASTANE GEÇİCİ YERİNE TAŞINDI.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

NAZİLLİ CHP OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ 3 TEMMUZ'DA

NAZİLLİ CHP OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ 3 TEMMUZ'DA
CHP Genel Merkezi kararı ile 3 Temmuz Cumartesi günü yeni ilçe başkanının seçileceği olağanüstü kongre öncesi basın toplantısı düzenleyen Serkan Sevim, yeniden ilçe başkanlığı görevine aday olacağını açıkladı.
22.06.2021 / 16:05


CHP Nazilli İlçe Teşkilatından 11 Yönetim Kurulu üyesinin istifa etmesiyle Serkan Sevim’in İlçe Başkanlığı görevi düşürüldü.

Sevim, 3 Temmuz Cumartesi günü yeni ilçe başkanının seçileceği olağanüstü kongre öncesi düzenlediğin basın toplantısında yeniden ilçe başkanlığı görevine aday olacağını bildirdi.
CHP Nazilli İlçe binasında düzenlenen toplantıya Serkan Sevim’in yanı sıra CHP Nazilli Kadın Kolları Başkanı Gamze Arslan, parti üyeleri ve basın mensupları katıldı. 

Burada adaylığını açıklayan Sevim, istifa eden 11 yönetim kurulu üyesini hedef alan açıklamalarda bulundu. Eski yol arkadaşlarının tek tip yazıyla, parti içinde istişarede bulunmadan istifa ettiklerini belirten Sevim, yönetim kurulu üyelerinin kendilerini kamuoyunda haklı çıkaracak şekilde açıklamalar yaptığını sözlerine ekledi."Parti üyesinden Kadın Kolları Başkanı Arslan’a tepki"Sevim’in adaylığını açıkladığı sırada parti üyelerinden Yusuf Rıza Destek’in CHP Nazilli Kadın Kolları Başkanı Gamze Aslan’ı hedef alarak “Sen şu an adaylığını açıklıyorsun. Kadın kolları başkanının yanında ne işi var? Oradan kalksın. Bu şekilde doğru olmaz” şeklindeki sert tepkisi toplantıya damgasını vurdu. Toplantının ardından kısa süreli bir gerginlik yaşanırken, tartışma büyümeden son buldu.“CHP Nazilli tarihinde bir ilk yaşandı”Yaşanan istifa sürecine dair açıklamalarda bulunan Sevim, “İstifaların yaşandığı güne kadar tüm süreci İl Başkanımız Sayın Ali Çankır’la birlikte yönettik. Yeni görevlendirilen belediye başkan yardımcımız ve diğer meclis üyelerinin atamasından bir gün sonra konuyla ilgili fikir ayrılığına düşen bir grup ilçe yöneticimiz 7 Nisan sabahı yazıcıdan çoğaltılan tek tip bir metne imza atarak, partinin içine düşeceği zor durumu göz ardı ederek istifa edip yönetimi düşürmüşlerdir. İlçe yönetiminin düşmesi sonucunda ilçe başkanlığım da düşmüştür. Ne yazık ki CHP Nazilli tarihlerinde ilk defa, seçilen bir yönetim ilçe başkanını düşürmek için istifa etmiştir. İstifa ederek delegenin ve üyenin iradesini yok sayan bu arkadaşlarımız hemen arkasından istifalarını kamuoyunda haklı göstermek için, partiyi birkaç kişiyle yönetiyor, tek başına kararlar alıyor, antidemokratik davranıyor gibi söylemlerle bugüne kadar verilen emek ve mücadeleyi gölgede bırakmaya çalışarak hem iktidar mücadelemizi hem de partimizin yıpranmasına yol açmışlardır” dedi.“Kararınızı farklı gerekçelerle örtüyorsunuz”Serkan Sevim, eski yol arkadaşlarına yönelik şu açıklamalarda bulundu:

“Göreve geldiğim ilk günden beri partimin ilkeleri doğrultusunda ayrım yapmadan tüm gücümle gece gündüz çalışarak, bana bu görevi layık gören, güvenen herkesi ve partimi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Pandeminin zor koşullarına rağmen her hafta yönetim kurulu toplantıları yaptığımızı tüm kamuoyu ve parti örgütümüz biliyor. Her toplantıda oy çokluğuyla değil oy birliğiyle kararlar aldığımızı ve bugüne kadar yaklaşık 3 yıllık görev süresince alınan kararlarda hiçbir yöneticinin şerhi olmadığını herkese ispatlayabiliriz.Görev süresince Cumhuriyet Halk Partisi tüzüğü dışında davrandığımızı belgeleyebileceğiniz tek bir konu yoktur. Yapılacak her faaliyeti yönetim gruplarında yöneticilere önceden bildirerek icra ettik. Almış olduğunuz istifa kararını ne kadar çeşitli gerekçeler göstererek gizlemeye çalışsanız da arkasında sadece bu dönem yapılan belediye başkan yardımcılığındaki görev değişikliği ve kişisel sorunlar yaşamış olduğunuz meclis üyelerimiz olduğunu delegelerimiz de, parti örgütümüz de biliyor. Görevde olduğumuz sürece tüm parti unsurlarımızla uyum içinde iktidar mücadelesi vermeye özen gösterdik.”“Halkın iktidarını getirmek için mücadeleye devam”Yeniden aday olduğunu açıklayan Sevim, konuşmasına şu ifadelerle son verdi:

“Eğer delegemiz bizim süreci götürmemiz ile ilgili takdir gösterirse ülkemizi içinde bulunduğu buhrandan çıkarmak için, çocuklarının ihtiyaçlarını gideremediği, atanmadığı, traktörü haciz edildiği, evini geçindiremediği için intihar eden insanlarımızın acılarını, yoksulluk çeken halkımızın sıkıntısını, işsizlik içinde kıvranan milyonların çaresizliğini içimizde hissederek, örgütümüzü ve halkımızı kucaklayıp, gece gündüz sahada çalışarak halkın iktidarını getirmek için mücadele etmeye devam edeceğiz.Sonuç ne olursa olsun bundan sonraki süreçte partimizin tüm unsurlarıyla uyum içinde halkın iktidarı için çalışacağız. Önümüzdeki kongre sürecinin sağlıklı, demokratik ve partimize yakışır bir şekilde yaşanması için üstümüze ne düşerse yapacağız. Yapılacak olağanüstü kongrenin Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli örgütü, Nazilli halkı ve hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.  Bugün adaylık açıklamamda yanımda olan, olamayan, gönlü bizimle olan herkese çok teşekkür ediyorum. Hepinizi sol yanımla selamlıyorum."Bu haber toplam 274 defa okundu


YAZARLAR